5 питань про роботу Project Manager в ІТ: що робить та скільки отримує

Проджект-менеджер відповідає на запитання “Як?” і коли? Продакт розвиває продукт, маркетолог – виводить product manager вакансії його на ринок. Але щоб продукт ріс і просувався, спочатку необхідно організувати процеси.

Він повинен добре розбиратися у побудові дорожніх карт продукту, розуміти UI та UX і бути гуру product backlog. Так як ця роль найчастіше використовується в методології Agile, Produсt Owner повинен розуміти, що таке Scrum, і правильно працювати з усіма артефактами. Product Manager повинен чітко розуміти цінність своєї пропозиції і причини, за якими користувачі повинні зробити покупку.

Project Manager в IT: хто він та скільки заробляє. Аналітика DOU

Ця спеціальність розвиває логіку та структурне мислення, вчить критично дивитися на речі та цілитися на результат. Це час, коли обговорюють, що виконали, та як можна покращити роботу команди. Все, що було до цього, важливо, але управління розробкою продукту — центральна роль PM. Спочатку це декомпозиція вебпродукту на завдання, потім — пріоритезація й далі — планування. Перша версія розробки — мінімально життєздатний продукт (той самий MVP), який можна дати раннім користувачам для розв’язання наявної продуктової проблеми в них. Наприклад, одна з персон проєкту EBazar — Петро, якому 34 роки.

скільки заробляє Product Manager та як ним стати

Найчастіше РМ працюють в аутсорсингових компаніях (59% проти 45% з-поміж усіх IT-спеціалістів) та дещо рідше в продуктових (27% проти 36%). І, можливо, замість Product Manager’а в наймі ви станете фаундером наступного єдинорогу. Це накладає відбиток на те, як ми, Product Manager’и, сприймаємо завдання і яку перспективу бачимо. Робити структуровані та грамотно оформлені кількісні дослідження допоможе курс зі статистики. Для якісних досліджень потрібен курс з consumer research.

Як стати Product Manager: плюси та мінуси професії, необхідні навички та кар’єрні поради

Розберемося, що робити, щоб одержати позицію ПМ. Насамперед Джесса пішла до продакту, щоб зібрати вимоги до проекту і визначити скоуп фіч. Коли виникло розуміння функціональності, Джесса зібрала команду розробки. Зазвичай вона складається з UX-дизайнерів, програмістів, QA-інженерів та інших спеціалістів. Щоб дізнатися більше, прочитайте нашу статтю про команду продуктів.

скільки заробляє Product Manager та як ним стати

Його потрібно правильно пріоритезувати, щоб наприкінці кожної ітерації отримувати продукт, здатний принести певну цінність для користувачів. У такому випадку його простіше тестувати і допрацьовувати. Він https://wizardsdev.com/ створюється для того, щоб вирішувати завдання певної цільової аудиторії. Саме тому ви повинні правильно визначити свій ринковий сегмент, виокремити портрет користувача і проблеми, які вирішує продукт.

Повідомити про помилку

У статті 5 помилок у перші дні на новій роботі ми розповідаємо про те, що варто і не варто робити, щоб сформувати у команди правильне враження та влитися у нові робочі процеси. CPO вже займається як операційними завданнями, а й загальної стратегією продукту. Він керуватиме командою продакт-менеджерів і працюватиме над довгостроковим баченням продукту. В статті чи повинен продакт програмувати ми розповідаємо про те, які технічні навички варто розвивати продакту, і даємо добірку ресурсів для їх вивчення.

  • Щоб дізнатися більше, прочитайте нашу статтю про команду продуктів.
  • Крім того, product manager повинен тісно співпрацювати з дизайнером, бізнес-аналітиком і системним архітектором.
  • Він вивчає ринок, конкурентів, спілкується з користувачами, генерує та перевіряє гіпотези, покращує метрики.
  • Це місце, де народжуються, живуть і часто помирають мрії кожного Product Manager’a.
  • Про підготовку експериментів та аналіз результатів ми розповідаємо у статті 10 соромних питань про Growth.

Така ситуація характерна для ІТ загалом — частка тих, хто працює в галузі рік або менше, серед усіх ІТ-спеціалістів становить 57%. Це часто призводить до того, що Product Manager’и, які знаходяться в Україні, ближче до технічної команди і далі від бізнесу. Натомість, американські колеги, навпаки, щодня спілкуються з бізнес-стейкхолдерами і значно менше — з інженерами. Які метрики вам потрібні, за допомогою яких даних можна порахувати ці метрики і що ви робитимете з отриманими результатами – це смислова складова навички. Є ще технічна знання SQL, Python, Google Analytics, Yandex Metrika.

Зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Scientists й інших ІТ-спеціалістів — літо 2023

Насамкінець подивимося, який досвід допоможе швидше отримати роботу проджект-менеджером. Junior project manager керуватиме невеликою командою, робитиме частину проекту або допомагатиме іншому менеджерові. Міддл матиме складніші кейси — з десятками учасників і більш серйозними бюджетами. А сеньйор може керувати одразу кількома командами. У деяких компаніях є розподіл позицій ПМ на Junior, Middle та Senior.

Коли Джесса потрапила до компанії на посаду junior project manager, вона не мала ні команди, ні конкретних вимог до проекту. Єдине, що вона знала, потрібно розробити платформу для рітейлу елітних брендів. Медіанна заробітна плата PM у грудні 2020 року була трохи нижча від середньої для всіх ІТ-спеціалістів і становила $1700 (медіанний показник щодо ІТ-спеціалістів загалом — $2000). Як правило, РМ заробляє менше, ніж розробник (медіана $2500), проте трохи більше, ніж QA-спеціаліст ($1500). Чи відрізняється IT Product Manager в Україні від такого ж фахівця в інших країнах.

Продакт-менеджер — це людина, яка повністю контролює процес і несе відповідальність за створення нового продукту. Ще його називають продукт-менеджером, менеджером або директором із продукту, або просто продактом. Кваліфікований PM не тільки ефективно складає план робіт і розподіляє задачі, а й досконало орієнтується у бізнес-вимогах проєкту й перетворює їх на технічні вимоги до продукту. Це найкраще робити через досвід експертів. Ми зробили добірку зі 100 телеграм-каналів з кейсами, фреймворками та життєвими історіями з IT. Так ви зрозумієте, чи вам потрібен проджект-менеджмент або краще піти іншим шляхом.

Можливо, це й вирішиться з часом, але поки що вивчитися на продакта можна або на власному досвіді, або на зовнішніх курсах. Продакт-менеджер може пройти по одному з двох шляхів кар’єрного зростання. Отримайте уявлення про UX/UI, щоб краще зрозуміти враження клієнта від роботи з продуктом. Навички та знання продакт-менеджера безпосередньо залежать від завдань, які перед ним стоять.

Їхні заробітні плати стартують від $1 000, але можуть сягати $5 800. Більше за всіх заробляє Chief Product Officer — від $4 000 до $6 120. Достойний продукт, до того ж українською мовою. Наприклад, продакт-менеджера іноді називають «СЕО продукту» і це, на мою думку, дуже точне визначення.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *